Sluníčko – Mateřská škola

Post image of Sluníčko – Mateřská škola
Kategorie: MATEŘSKÉ ŠKOLY , ŠKOLSTVÍ 1 komentářů
Sluníčko – Mateřská škola
4.5 (90%) 2 hlas[ů]

Topolová 622, 289 23 Milovice

Provozní doba:
Po – Pá: 6:00 – 16:30

Úřední hodiny ředitelky:
Středa: 8:00 – 12:00, 13:00 – 16:00
Tel.: 325 514 645
http://www.ms-slunicko.com

Mateřská škola Sluníčko, příspěvková organizace, vznikla dne 1. 9. 2006 a nachází se v nově obydlené části města Milovic, v Mladé. Mladá je postupně rekonstruována a nově obydlována po odchodu sovětských vojsk.
Mateřská škola Sluníčko patří k největším mateřským školám pod jednou střechou v celé České republice. Ve čtyřpodlažní budově je umístěno celkem 11 tříd s maximální kapacitou až 308 dětí. Denně projde budovou školy asi 1000 lidí, včetně dětí, rodičů, zaměstnanců, což vyžaduje náročnou a pečlivou organizaci, plánování, vedení lidí, funkční informační systém, kontrolování a samozřejmě velkou míru odpovědnosti, tolerance, ale také optimismu a motivace pro další nelehkou, ale radostnou práci.
Přestože Mateřská škola Sluníčko patří mezi největší v republice, neztratí se v ní ani děti se zdravotním či tělesným handicapem. Školka je bezbarierová, s výtahy. Od školního roku 2011/2012 se jedna z jedenácti tříd specializuje na integraci dětí se zdravotními handicapy. Třída má odborné vedení speciálního pedagoga, další vysokoškolsky vzdělané učitelky na předškolní pedagogiku a asistentku pedagoga. Rodiče s dětmi mohou přímo v budově školy využívat zdravotní ambulanci klinické logopedie. Školka je vybavena moderním bezpečným nábytkem přístupným dětem. Hračky i pomůcky jsou tak pro děti plně dostupné.Tělocvičné nářadí, hygienické zařízení (umývárny a toalety) i vybavení pro odpočinek dětí jsou přizpůsobeny antropometrickým požadavkům, odpovídající počtu dětí. Děti se samy svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě interiéru tříd i celé budovy. Pro vstup do mateřské školy hlavním vchodem používají zákonní zástupci i návštěvníci videotelefon, který je zapojen do všech jedenácti tříd a ředitelny. Na budovu školy navazuje zahrada s herními kouty pro všech jedenáct tříd, třemi altány, hřištěm a mlhovištěm. Všechny vnitřní i venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů. S dětmi pracují kvalifikovaní pedagogové, kteří se snaží upřednostňovat moderní pedagogický styl nabídky činností, prožitkového a kooperativního učení v integrovaných blocích. Děti vedeme k samostatnému rozhodování, ale také zodpovědnosti a přiměřenému nesení důsledků svého rozhodnutí, k tomu, že volnost a osobní svoboda musí být vyvážená nezbytnou mírou omezení, vyplývajících z nutnosti dodržovat ve školce potřebný řád a učit se pravidlům soužití v kolektivu vrstevníků.


Zvětšit mapu

Autor: admin   @   27 Únor 2013 1 komentářů

1 Komentáře

Zatím žádné komentáře. Buďte první kdo napíše komentář !
Přidat komentář

Jméno

Email

Website

Please insert the signs in the image:

Předchozí
«
Další
»

CrossBlock designed by DeltaManual.Com  |  In conjunction with Web Hosting   |   Web Hosting   |   Reverse phone